"Święto pieczonego ziemniaka" - wyjazd do Grabowca

7 miesięcy temu

W dn.26.09.2023r, dzieci z grup : "Wiewióreczek", " Muchomorków", "Krasnali" i "Króliczków", odbyły wycieczkę autokarową do Szkółki Leśnej w Grabowcu.

Po przybyciu na miejsce udaliśmy się na spacer edukacyjny, w trakcie którego przedszkolaki zapoznały się z etapami sadzenia drzew i krzewów, poznały rodzaje roślin hodowanych w Szkółce oraz sposobem ich pielęgnacji.

Po zwiedzaniu czekało na nas ognisko i pieczone ziemniaki, które przygotował pan woźny.

Przedszkolaki znalazły w lesie list od Krasnala Hałabały. Krasnal zaprosił dzieci do wzięcia udziału w zabawach ruchowych i muzycznych.

Dzieci miały możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat środowiska leśnego, o nazwy roślin, zwierząt, owoców leśnych, posłuchać odgłosów lasu a także rozwijać swoją sprawność fizyczną.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii