Witamy na stronie naszego przedszkola!
Próbna ewakuacja

Dnia 12.10.22 r w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowańw sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z  praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Ochotniczą Strażą Pożarną w Bielsku Podlaskim.Ta też jednostka przyjechała do naszego przedszkola, aby obserwować jak uczestnicy ewakuacji na sygnał syreny alarmowej opuścili budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi poza teren przedszkola. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno - gospodarcze pozostały puste. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Przed budynkiem przedszkola czekała na dzieci miła niespodzianka - samochód Straży Pożarnej,który wzbudził ogromny zachwyt.

W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci z 5 grup przedszkolnych tj. 98 - dzieci oraz cały personel placówki - 16 osób dorosłych.

Ćwiczenia tego typu są bardzo potrzebne, gdyż odgrywają dużą rolę społeczną. Już od najmłodszych lat oswajają uczestników oraz kadrę pedagogiczną i pracowników obsługi do sytuacji, w której może zaistnieć konieczność szybkiego, zorganizowanego i pozbawionego elementu paniki, opuszczenia miejsca zabawy i pracy.

" Dzień Przedszkolaka "

20 września ( wtorek ) , dzieci w przedszkolu obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu na holu przedszkola zorganizowano dzieciom uroczystość. Były tańce przy muzyce, quiz - przedszkole w oczach dziecka i wspólne pląsy. Zabawy prowadziła p. Ela P. z "Biedronek". Bawiliśmy się głośno, radośnie i kolorowo. Każda grupa miała przydzielony kolor ubioru:

oddz. I - czerwony

oddz. II - brązowy/pomarańczowy

oddz. III - niebieski

oddz. IV - żółty

oddz. V - zielony

"Święto pieczonego ziemniaka"

22.09.2022 r (czwartek) odbyła sie  wycieczka autokarowa do Szkółki Leśnej w Grabowcu na "Święto Pieczonego  Ziemniaka" . Tradycyjnie pogoda dopisała a spacer po szkółce i zabawy przy ognisku przyniosły dzieciom wiele wrażeń, szczególnie "Biedroneczkom", gdyż była to ich pierwsza wycieczka .  Na koniec  otrzymaliśmy pamiątkowe drzewko, które starszaki wraz z panem Zenkiem  zasadziły w przedszkolnym ogrodzie. Zdjęcia do obejrzenia w Galerii.

V Bielska Przedszkolada

W dn. 8.06.22r dzieci i panie z naszego przedszkola wzięły udział w V Bielskiej Przedszkoladzie, zorganizowanej przez "Przedszkole na Holowiesku". Dzięki treningom i zaangażowaniu zajęliśmy III miejsce. Gratulujemy !

Zdjęcia w galerii.

Konkurs recytatorski religijny

W dniu 28 maja 2022r, odbył się w BDK konkurs recytatorski "Spotkanie z poezją i prozą religijną o tematyce paschalnej", w którym udział wzięli Tomek M. I Igor Sz. z grupy "Muchomorków".Dziękujemy.

Zdjęcia w galerii.

I Miejski Konkurs Recytatorski

W I Miejskim Konkursie Recytatorskim " Srebrny dzwoneczek", organizowanym przez BDK, Kira S. z grupy "Wiewióreczki" zajęła III miejsce. Udział w konkursie brali:

Ola T. , Ula T.(Króliczki); Filip P.(Muchomorki); Laura C. (Krasnale)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zdjęcia w Galerii.

"Mój region-moja mała ojczyzna"- konkurs plastyczny.

W konkursie plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Nr 7 Kubusia Puchatka w Bielsku Podlaskim Liwia Sz. (Króliczki) i Iza M. (Wiewióreczki) zajęły II miejsca, a Aleksandra T., Zuzia P. (Króliczki), Daria D. (Wiewióreczki); Nikola G. Emilia M. (Krasnale) otrzymały wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.