40-lecie Przedszkola.

Budowa przedszkola została rozpoczęta wiosną 1976r. W listopadzie 1978r. w nowo oddanym budynku rozpoczęto pracę z dziećmi. Oficjalna uroczystość otwarcia przedszkola odbyła się 26.01.1979r., podczas której wręczono symboliczny klucz pani dyrektor mgr Raisie Łuczaj (klucz ten do chwili obecnej zdobi ścianę na holu przedszkola i jest wykorzystywany podczas wielu uroczystości). Pani R. Łuczaj pełniła funkcję dyrektora do sierpnia 1989r., a po jej odejściu na emeryturę dyrektorem przedszkola została pani mgr Barbara Wierzchowska, która pełni tę funkcję do chwili obecnej. 23.04.1999r. podczas uroczystości z okazji 20-lecia przedszkola nadano placówce nazwę: Przedszkole Nr 5 Krasnala Hałabały. Od tej chwili placówka obchodzi uroczyste ,,Imieniny Przedszkola”. Dochód z imprez przeznaczano na remonty oraz zakup sprzętów i pomocy dydaktycznych.

6.06.19 w Amfiteatrze Miejskim na terenie Parku Królowej Heleny odbyła się uroczystość z okazji 40-lecia Przedszkola połączona ze Świętem Rodziny, na której dzieci wystąpiły w spektaklu słowno-muzycznym pt:"Przygody na bezludnej wyspie". Uroczystosci towarzyszyły: prezentacja dzieci uczestniczących w nauce tańca z firmą PAARO; zabawy przy muzyce z firmą PAARO; kiermasz z nagrodami z którego dochód przeznaczony zostanie na zakup sprzętu terenowego na przedszkolny plac zabaw.